telefon: +420 495 541 521
e-mail: eshop@3dmusic.cz
PŘIHLÁŠENÍ REGISTRACE 0,00
CZK | EUR
Hudební nástroje - 3D Music Express (http://www.3dmx.cz/)

Sigma Guitars SOMR-28MLE

Sigma Guitars SOMR-28MLE
Základní obrázek 100022_somr-28mle_b.jpg 100022_somr-28mle_a.jpg

kód zboží: 100022
DPH: 21%
s DPH: 39 990 Kč
Na dotaz
KS  
Popis

Popis Sigma Guitars SOMR-28MLE

Sigma Guitars SOMR-28MLE je velmi dobrou volbou pro ty, kteří hledají menší kytaru s trochu širším krkem a přitom chtějí opravdu plnohodnotný, "velký" a inspirativní zvuk. Model Sigma Guitars SOMR-28MLE je špičkovým výrobkem své stáje. Materiálem použitým ke stavbě je to ekvivalent dreadnoughtu Sigma Guitars SDR-28MLE, tzn. to opravdu nejlepší, co značka Sigma Guitars nabízí.
Model 000 (bývají značeny i OM v případě modelů s krky napojenými na 14. pažci) se proslavil již u prvních velkých country hvězd 20. let 20. století. Byla to velmi úspěšná kytara než jí pro hraní akordového doprovodu předčil model dreadnought, vytvořený světoznámou americkou značkou Martin. Pro některé styly hry je však model 000 (OM) daleko vhodnější než dreadnought.
Pro zajímavý zvukový charakter si pro akustické nahrávky vybral kytaru typu OM například světově proslulý kytarista a skladatel Eric Clapton. Ukázalo se, že se tento nástroj díky svých charakteristikám a opravdu překrásnému vzhledu snadno vetře také do pozornosti dívek a žen :-)!
Velikost těla 000 má totiž zvuk akordu trochu méně dunivý než dreadnought, přesto je však pro plný zvuk akordu dostatečně velká. Menší kytary mívají často nevýrazný a tichý zvuk, ale v případě tohoto nástroje ten pocit zcela jistě mít nebudete.
Vzácný masivní smrk z pohoří Adirondack, které leží na severovýchodě státu New York, použitý na horní desce dává zvuku nástroje krásnou bohatost tónu v celém zvukovém spektru, obzvláště pak ve výškách. Smrk, který roste v pohoří Edirondack má svá nezaměnitelná specifika a jehož těžba je limitovaná. Má daleko řidší letokruhy, než běžné druhy smrku a lehce narůžovělou barvu. Dřevo smrku z pohoří Edirondack vydává asi nejlepší výškové tóny pro kovové struny vůbec. Zvuk přísně výběrové horní desky doplňuje masivní madagaskarský palisandr s překrásnou a nezaměnitelnou kresbou na zadní desce a lubech výrazným basem a okamžitým nástupem nesmírně ušlechtilého, jasného a konkrétního tónu.
Také mahagonový krk přidává nástroji na sytosti a délce dozvuku další plusové body. K tomu precizně opracované kostěné prahy zajišťují dokonalý přenos výšek. To vše doplňují u tohoto modelu dokonale naladěná žebra.
Do detailu propracovaný nástroj dovádí k dokonalosti luxusní ebenový hmatník a překrásná kvalitní otevřená mechanika Grover v úpravě Atique s drobnými ladícími rondelemi v imitaci slonoviny.
Už na první pohled se jedná o velmi zajímavý nástroj, postavený ze špičkových, výběrových materiálů. Každý, kdo se rozhodne investovat do této opravdu skvělé kytary určitě nebude litovat. Jedná se totiž opravdu o to nejlepší ze stáje Sigma Guitars.

Extra nabídka
Sortiment
Hodnocení zákazníků
15.02.2019
Skvělý obchod, rychlé jednání a bezkonkureční termín dodání zboží do druhého dne, v originálním balení
Ověřený zákazník
09.02.2019
dobrý
Ověřený zákazník
28.01.2019
super rychlost
Ověřený zákazník

3D Music, s.r.o. Hradec Králové - netfirmy.czHudební nástroje a hudebniny - netfirmy.cz